חדשות 2 - חלום הרזון: ילדות מחקות האימהות

March 27, 2014

Self-perception issues reveals themselves in Anorexia, Bulimia...and so many more. Here's an interesting talk (in Hebrew) given by a very controversial photographer.

 

 

 

 

הרבה כבר נכתב על החלום להיות רזה, חלום שמתסכל רבים ובעיקר רבות בגיל הנעורים. גישה חדשה שנועדה להילחם ברצון של נערות להיראות אנורקסיות מערבת את ההורים, כי התברר שנערות רבות רואות את אמן עושה דיאטה לא מאוזנת והן מחקות אותה
זה טקס קבוע לפני יציאה: רותם גרגיר, בת 14, וחברותיה מצטלמות ושולחות את התמונות לקבוצת הוואטסאפ שלהן, ורק אחרי אישור החברות - הן יכולות לצאת בשקט. המטרה: לראות את הרווח שבין הירכיים, זה שמעיד על רגליים רזות.
רותם תמיד הייתה מודעת למשקלה ואף שמעולם לא סבלה מעודף משקל היא מקפידה על התזונה שלה. אימה מרסדס מסבירה: "הבנים תמיד רוצים מישהי יפה, ומה זה יפה? רזה. הם רוצים מישהי שנראית כמו חוט". בכיתה ט', חברותיה אומרות שהחלום של חלק מהבנות זה פשוט להיות אנורקסית, כולל דיאטות משונות ולא בריאות, בוודאי שלא לגילן.
"יום אחד היא אמרה שהיא לא רוצה סנדוויץ' לבית ספר", אומרת אימה של רותם. "אמרתי שאין דבר כזה, אם היא רוצה שתיקח סלט, אבל אני לא מוכנה שהיא לא תאכל במהלך היום. אני לא יודעת מאיפה הרעיונות האלה".
אוכל, אחת מהנאות החיים, היא מקור לבושה אצל הצעירות האלה. "אנחנו מתביישות לאכול ליד הבנים, לפעמים היינו אוכלות בשירותים", מעדיה אחת מהן. המפגש עם הבנים מראה כי החששות שלהן לא מגיעות מתוך חלל ריק. החברים לכיתה אומרים בגלוי, שלא ייצאו עם מלאות וכי מי שאוכלת המבורגר ליד אנשים מתנהגת "לא לעניין, זה יוריד לי ממנה", לדברי אופק רצאבי, בן כיתתן. לקטעים נוספים מתוך תכניות רשת, כנסו לערוץ רשת:http://www.youtube.com/user/reshettv
להצטרפות לערוץ רשת:http://www.youtube.com/subscription_c...
האתר הרשמי: http://reshet.tv/
 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

Artistic project: Inspiration - Woman's words

November 26, 2017

1/10
Please reload

Recent Posts

February 4, 2018

February 3, 2018

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags